Úvodní stránka

Radost a humor z víry z židovské, křesťanské a muslimské perspektivy

Panelová diskuze Stánku míru: Radost a humor z víry z židovské, křesťanské a muslimské perspektivy


neděle 11. října 2020 od 15:00 – 16:30 hod. po Microsoft Teams.
rabín David Maxafarář pro menšiny Mikuláš Vymětalpan Kristián Dembický 


moderuje Robert Řehák

Pro přihlášení stačí kliknout na níže uvedený odkaz a zvolit „otevřít ve webové aplikaci“ – není třeba program stahovat:


Join Microsoft Teams Meeting

Modlitba v židovství, křesťanství a islámu

Pastoral Brothers: Pastoral Talk s Tomášem Halíkem

Jako prvního hosta do našeho pořadu jsme si pozvali Tomáše Halíka. Bavili jsme se o jeho životě, víře a mezináboženském dialogu. Čekají nás ještě další dva rozhovory a to se zástupcem Judaismu a Islámu. Událost probíhá za podpory iniciativy Společný hlas.

Jsme evangeličtí faráři. Nápad točit videa jsme dostali v hospodě u piva. Jsme mladí a víra v Boha pro nás hodně znamená. Chceme ukázat, že církev v dnešní době nemusí být zakonzervovaná do minulosti. Chceme mluvit dnešním způsobem o křesťanských tématech, která mají nadčasovou platnost. Věříme, že se u nás lidi pobaví a poznají, že církev je pro všechny!

Katedrála a mešita – Mezináboženský dialog

Společný hlas podpořil diskuzi nazvanou „Katedrála a mešita – Mezináboženský dialog“ organizovanou Meetingem Brno 22. 7. 2020


Sdružení náboženských představitelů islámu, judaismu a křesťanství vybízí ke společné modlitbě za lidstvo

Papežská rada pro mezináboženský dialog podpořila výzvu papeže Františka, aby se všichni věřící sjednotili v modlitbě, půstu a v konání dobrých skutků pro lidstvo, a to ve čtvrtek 14. května 2020. 

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/20051214-kveten-2020-den-spolecne-modlitby-za-lidstvo

 

Společný hlas

Společný hlas je neformální iniciativa zástupců tří abrahámovských náboženství – křesťanství, židovství a islámu v České republice. Od roku 2010 organizuje setkání, přednášky, diskuze a akce pro mladé lidi. V případě potřeby též přichází s podněty a vyjadřuje se k aktuálnímu dění ve společnosti. 

Kontakt: spolecnyhlas@gmail.com